Aktualności

Aktualności

Wydarzenia w ŚlOIIB

17 oraz 18 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa, Instalacji i OZE SilesiaBUD, które Śląska OIIB objęła Patronatem honorowym, oraz podczas których rozpoczęła się śląska edycja Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa 2024 – „Porozmawiaj z inżynierem budownictwa”.

Wydarzenia w ŚlOIIB

Zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w szkoleniu "Elektroniczny Dziennik Budowy", którego organizatorem jest GUNB.

Zawody sportowe

 

Placówka Terenowa ŚlOIIB w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza członków Izby wraz z rodzinami do udziału w XVI Otwartych Zawodach Narciarskich w kategorii slalom-gigant i snowboard, które odbędą się 10 marca (niedziela) 2024 r.. w Istebnej w godzinach 9:30 – 13.30.

Zawody zostaną rozegrane w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń w Istebnej w różnych kategoriach wiekowych.

Inne szkolenia

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w szkoleniu on-line nt. „Innowacyjna Współpraca Międzybranżowa w technologii BIM: Wirtualny model budynku jako centrum wymiany informacji między branżą architektoniczno-konstrukcyjną i projektantami instalacji”, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r. na Portalu PIIB.

Aktualności - Komunikaty

25 stycznia 2024 roku odbyło się pierwsze w nowym roku posiedzenie Prezydium. Posiedzenie prowadził przewodniczący Rady ŚlOIIB – Roman Karwowski.

Zawody sportowe

Zawody sportowe - BOWLING

Po raz drugi serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału

w zawodach sportowych – Bowling 2024.

Zapraszamy naszych członków do wspólnej zabawy i rywalizacji!

Dwuetapowy turniej składać się będzie z turniejów eliminacyjnych (regionalizacja) oraz turnieju finałowego.  W turnieju eliminacyjnym oraz finałowym mogą uczestniczy

Konferencje, targi

Zapraszamy członków ŚlOIIB do udziału w Międzynarowodych Targach Budownictwa, Instalacji i OZE SilesiaBUD, które odbędą się w dniach 17 i 18  w MCK w Katowicach. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej, instalacyjnej oraz dziedzinach towarzyszących związanych z nieruchomościami oraz wyposażeniem wnętrz.

Konkursy i zawody

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze prace dyplomowe magisterskie obronione na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Organizacja konkursu wpisuje się w program współdziałania zawarty w porozumieniu o współpracy Śląskiej OIIB z Politechniką Śląską. Tym samym w organizowanym po raz kolejny konkursie ŚlOIIB na najlepsze prace dyplomowe magisterskie absolwentów Wydziału Budownictwa Politechn

Aktualności - Komunikaty

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 11 stycznia 2024 zmarł nasz Kolega Henryk Nowak, ceniony fachowiec w branży konstrukcyjno-budowlanej, wieloletni działacz Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, dobry, życzliwy Człowiek.

Urodził się w Lublińcu w 1931 roku. Po maturze w tamtejszym Liceum Ogól

Aktualności - Komunikaty

W imieniu Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa  bardzo dziękuję za otrzymane drogą pocztową i mailową życzenia Świąteczne i Noworoczne

Wydarzenia w ŚlOIIB

Uwaga! Od 1 kwietnia 2024 r. zmiana przepisów w zakresie wymagań akustycznych budynków oraz zawartości projektu budowlanego.

Zapraszamy na szkolenie pt. „Wymagania akustyczne budynków w praktyce projektanta, kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego”.

Aktualności - Komunikaty

W ostatnim w bieżącym roku posiedzeniu Rady ŚlOIIB kluczowym punktem porządku obrad było przyjęcie prowizorium budżetowego na 2024 rok. Podczas posiedzenia, w którym uczestniczyli także członkowie Okręgowej Komisji Rewizyjnej, podjęto szereg ważnych uchwał.

Konkursy wiedzy technicznej

Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy 2-etapowy konkurs wiedzy technicznej „Nowoczesny Inżynier – 2023”, który Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała na platformie internetowej Izby. Po raz drugi w tej edycji do udziału zaproszeni zostali, poza członkami Śląskiej OIIB także inżynierowie budownictwa zrzeszeni w pozostałych okręgowych Izb.

Zawody sportowe

Historia organizacji Mistrzostw Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Brydżu Sportowym sięga roku 2012, kiedy z inicjatywy Placówki Terenowej ŚlOIIB w Bielsku-Białej, w dniach 7-9 grudnia w Szczyrku zorganizowano zawody w randze mistrzostw, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie inżynierów budownictwa, reprezentujących nie tylko śląską, ale także pozostałe OIIB.

Konkursy wiedzy technicznej

Wyniki I etapu konkursu

Zgodnie z protokołem Komisji konkursu wiedzy technicznej „Nowoczesny Inżynier 2023,
do II-go etapu konkursu zakwalifikowano osoby:

Wydarzenia w ŚlOIIB

17 listopada br. w Sali Koncertowej im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się XXV Jubileuszowa Gala Budownictwa, której organizatorami była Śląska OIIB i Śląska Izba Budownictwa. Gospodarze piątkowego spotkania Roman Karwowski, przewodniczący Rady Śląskiej OIIB oraz Mariusz Czyszek, prezydent Śląskiej Izby Budownictwa otworzyli Galę i powitali przybyłych przedstawicieli władz państwowych, samorządów miast i powiatów śląskiego regionu, samorządów zawodowych i gospodarczyc

Aktualności - Komunikaty

Koleżanki, Koledzy,

W imieniu zespołu firmy HRK Real Estate & Constructio, zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w badaniu rynku budownictwa pn. „Budownictwo 2024”. Polska Izba Inżynierów Budownictwa została patronem honorowym badania.

Konferencje, targi

Konferencja naukowo-techniczna dotycząca budownictwa na terenach górniczych została zorganizowana w dniach 26-27 października 2023 roku przez Katowicki Oddział PZITB we współpracy merytorycznej z Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie. Obrady konferencyjne odbywały się w Siemianowickim Centrum Kultury - Park Tradycji, postindustrialnym obiekcie powstałym w wyniku renowacji budynku maszynowni i szybu wyciągowego kopalni „Michał” w siemianowickiej dzielnicy Michałkowice.<

Aktualności - Komunikaty

Polska Izba Inżynierów Budownictwa apeluje o utworzenie w nowym rządzie Ministerstwa Budownictwa

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi zmianami przepisów  Ustawy Prawo budowlane, Śląska OIIB prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Cykl szkoleń obejmuje omówienie wybranych elementów procesu inwestycyjnego w świetle dużej nowelizacji oraz najnowszych zmian ustawy Prawo budowlane, które wchodzą w życie w 2023 roku.

Wyjazdy techniczne

19 października 2023 odbył się wyjazd techniczno-integracyjny na budowę drogi ekspresowej S1, na odcinku Węgierska Górka – Zwardoń, zorganizowany dla członków Śląskiej OIIB przez Placówkę Terenową ŚlOIIB w Katowicach.

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi zmianami przepisów ustawy Prawo budowlane, Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w szkoleniu nt. „Proces budowlany w świetle dużej nowelizacji, najnowszych i projektowanych zmian ustawy Prawo budowlane. Wybrane zagadnienia” które odbędzie się 16 listopada 2023 r. (czwartek)
o godzinie 9:00 w s

Konkursy wiedzy technicznej

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza członków PIIB do udziału w Konkursie wiedzy technicznej „Nowoczesny Inżynier 2023”

Zawody sportowe

W zorganizowanych przez Mazowiecką OIIB w sobotę 21 października 2023 międzynarodowych zawodach pływackich reprezentacja Śląskiej OIIB zdobyła w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.

Inne szkolenia

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało poradnik „Budownictwo drewniane, czyli zbiór dobrych praktyk z zakresu budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji", w trzech wersjach: Poradnik dla Inwestora, Poradnik dla Projektanta oraz Poradnik dla Wykonawcy, skierowany odpowiednio do inwestorów samorządowych i prywatnych, architektów oraz wykonawców. 

Zawody sportowe

Z przyjemnością informujemy, iż 10 października br. w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej rozegrano XIV Śląski Turniej Brydża Sportowego, w którym wzięło udział 14 Par, czynnych lub emerytowanych członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżyniera Budownictwa.

Wyjazdy techniczne

Placówka terenowa ŚlOIIB, okręgu Katowice I, Katowice II oraz Sosnowiec serdecznie zaprasza czynnych członków Izby z tych okręgów do wyjazdu techniczno-integracyjnego, na odcinek nowo budowanej drogi S1 Węgierska Górka –Zwardoń. który odbędzie się 19 października br. Zgodnie z programem wyjazdu, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić węzeł Przybędza z dwoma odcinkami istniejących już tuneli oraz obiektów mostowych.

Inne szkolenia

W związku z wprowadzonymi w styczniu 2023 roku zmianami przepisów Ustawy Prawo budowlane, Śląska OIIB prowadzi cykl szkoleń poświęcony tym zagadnieniom.

Wydarzenia w ŚlOIIB

Za nami jesienna edycja 62 Targów Budownictwa oraz 25 Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii  Instal System, które w dniach 22-24 września odbywały się w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Zawody sportowe

W dniu 17 września br. w ramach organizowanych w Dąbrowie Górniczej Bike Atelier MTB Maraton 2023 odbył się wyścig na 16 km w kategorii MINI o puchar Przewodniczącego Rady ŚlOIIB w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięły udział 4 kobiety oraz 15 mężczyzn – członkowie Śląskiej Okręgowej Izby.

Zawody sportowe

W dniu 11.09.2023 roku na strzelnicy LOK w Bochni odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzelectwie Sportowym zorganizowane przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

W zawodach brało udział 20 zespołów z Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa z całej Polski.

Konferencje, targi

36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGATAB odbywały się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej i zgromadziły 433 wystawców z Polski i z zagranicy. Wystawcy zaprezentowali specjalistyczne maszyny i urządzenia elektroenergetyczne, aparaturę rozdzielczą  i łączeniową, kontrolno-pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych  i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne  i telekomunikacyjne sto

Konferencje, targi

 

Zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w 62 Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2023 oraz 25 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2023, które odbędą się w dniach 22 - 24 września w Bielsku-Białej, w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.

Wydarzenia w ŚlOIIB

Władze Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zapraszają członków Izby do udziału w Regionalnych Dniach Inżyniera, które zostaną zorganizowane przez Placówki Terenowe Izby.
Zapraszamy do zgłaszania udziału. Wspólnie budujmy dobre relacje!

Aktualności - Komunikaty

 

Obrady prowadził przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski. Sekretarz rady Ewa Dworska przypomniała ustalenia z poprzedniego posiedzenia rady 1 czerwca 2023 oraz omówiła uchwały podjęte przez Składy Orzekające Rady ŚlOIIB, przyjęte następnie stosowną uchwałą rady. Zatwierdzono również uchwałę Prezydium Rady ŚlOIIB z 6 lipca 2023 w sprawie przyznania środków finansowych na organizację XIV Turnieju ŚlOIIB w Brydżu Sportowym.

Zawody sportowe

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza członków PIIB do udziału w X – Jubileuszowych Mistrzostwach Polski PIIB w brydżu sportowym pod Patronatem Honorowym Prezesa KR PIIB Mariusza Dobrzenieckiego, które odbędą się w Bielsku-Białej Hotel Szyndzielnia (dawniej Dębowiec) w dniach  1-3.12.2023 r. (piątek-niedziela).

Wydarzenia w ŚlOIIB

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

informujemy, że Placówka Terenowa Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gliwicach organizuje kolejne szkolenie w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem”.

Szkolenie w ramach ww. cyklu odbędzie się w dniu 18 września 2023 r. (poniedziałek)
w godzinach 16:00 – 20:00 w auli nr 118 na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej
w Gliwicach
przy ul. Akademickiej 5.

Zawody sportowe

Serdecznie zapraszamy członków Śląskiej OIIB do udziału w XIV Turnieju Par w Brydżu Sportowym, który odbędzie się 10 października br. (wtorek) o godz. 16.00, w Bielsku-Białej w Hotelu Szyndzielnia przy ulicy Armii Krajowej 220.

Aktualności - Komunikaty

24 sierpnia 2023 roku odbyło się ostatnie wakacyjne posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB, które poprowadził Przewodniczący Rady ŚlOIIB Roman Karwowski.

Posiedzenie rozpoczął wspomnieniem o zmarłym w lipcu Przewodniczącym Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŚlOIIB, kol. Krzysztofie Ciesińskim.

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's