Wydrukuj tę stronę

Festyn pod lipami

Z okazji przeniesienia Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa do nowej siedziby przy ul. Adama 1b w Katowicach-Giszowcu odbył się w dniu 14 maja 2016 w godzinach popołudniowych na terenie parku „Pod Lipami” Festyn dla członków ŚlOIIB i ich rodzin, objęty honorowym patronatem prezydenta Katowic Marcina Krupy i prezesa Krajowej Rady PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego.

O 10.00 została odprawiona w pobliskim kościele pw. św. Stanisława Kostki msza święta w intencji członków ŚlOIIB i ich rodzin oraz zmarłych członków naszej Izby. Po mszy św. odbyła się krótka uroczystość w nowej siedzibie, z poświęceniem obiektu przez proboszcza pobliskiego kościoła i przecięciem wstęgi przez gości z Krajowej Rady PIIB oraz przewodniczącego Rady ŚlOIIB.

W uroczystości uczestniczyli, oprócz kilku osób ze ŚlOIIB zaangażowanych w organizację festynu, zaproszeni goście z Krajowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz izb okręgowych. Przybyli do Katowic: z Krajowej Izby prezes Krajowej Rady PIIB Andrzej Roch Dobrucki i Prezes Honorowy Zbigniew Grabowski, z Dolnośląskiej OIIB przewodniczący rady Eugeniusz Hotała, z Lubelskiej OIIB przewodniczący rady Wojciech Szewczyk, z Opolskiej OIIB przewodniczący rady Adam Rak oraz przewodniczący OKK Wiktor Abramek i Henryk Nowak, z Podkarpackiej OIIB przewodniczący rady Janusz Detyna, z Małopolskiej OIIB przewodniczący rady Stanisław Karczmarczyk, z Mazowieckiej OIIB przewodniczący rady Mieczysław Grodzki, z Warmińsko-Mazurskiej zastępca przewodniczącego rady Janusz Kukliński oraz z Zachodniopomorskiej OIIB zastępca przewodniczącego rady Jan Bobkiewicz i skarbnik Justyna Just. Przewodniczący Rady Dolnośląskiej OIIB przywiózł nawet ze sobą ekipę telewizji izbowej z DOIIB, aby zarejestrować wydarzenia tego dnia. Goście przekazali życzenia i pozdrowienia oraz udali się na zwiedzanie Giszowca i Nikiszowca w towarzystwie przewodnika.

Punktualnie o 13.00 zagrała na rozpoczęcie festynu orkiestra dęta Kopalni Węgla Kamiennego „Pokój”, która następnie wykonała koncert popularnych utworów rozrywkowych.

O 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie festynu przez organizatorów. Gości i przybyłych wraz z rodzinami członków ŚlOIIB przywitali przewodniczący Rady ŚlOIIB Franciszek Buszka i sekretarz Rady Ewa Dworska. Udanej zabawy festynowej w pięknym otoczeniu, jak również owocnej pracy w nowej siedzibie życzył uczestniczący w otwarciu prezydent Katowic Marcin Krupa. Wśród zaproszonych gości była również dyrektor Wydziału Infrastruktury ŚUW Bożena Goldamer-Kapała i Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Jan Spychała.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dorosłych oraz dzieci. W specjalnie wydzielonej strefie brały one udział w grach i zabawach terenowych oraz sprawnościowych pod opieką animatorów. Dorośli natomiast mieli możliwość uczestniczenia w grach i konkursach z nagrodami, m.in. w turnieju tenisa stołowego (zwyciężył Jan Wałach z PT Bielsko Biała) , grze w bule (zwyciężył  Marian Kazek z PT Gliwice), w zawodach strzeleckich na profesjonalnie zorganizowanej strzelnicy (pierwsze miejsce zajął Piotr Wyrwas z PT Częstochowa), w konkursie wiedzy nt. samorządu zawodowego inżynierów budownictwa „Milionerzy” (wygrała Agnieszka Orłowska z PT Katowice) oraz zawodach zespołowych - przeciąganiu liny i sztafecie piwnej (zwycięstwo odniosły zespoły z Bielska – Białej).

Wszystkim chętnym uczestnikom festynu umożliwiono udział w wycieczce pod opieką przewodnika, w czasie której można było obejrzeć fragmenty unikatowej zabudowy Giszowca oraz zwiedzić „Izbę Śląską” z obrazami Ewalda Gawlika. Dla zainteresowanych odbywały się też pokazy ratownictwa medycznego.

Były również występy śląskiego zespołu regionalnego „Karlik” z Koszęcina, w czasie których uczestnicy festynu aktywnie włączali się śpiewem i tańcem. Festyn zakończył się koncertem „gwiazdy wieczoru”, wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka z zespołem. Wszyscy bawili się doskonale przy dobrej muzyce, wyśmienitym jedzeniu i odpowiedniej dla imprezy pogodzie. W festynie uczestniczyło około 500 osób.

 

Wstęgę przecinają: prezes PIIB Andrzej Roch Dobrucki, przewodniczący ŚlOIIB Franciszek Buszka, honorowy prezes PIIB Zbigniew Grabowski.

 Życzenia od Mazowieckiej OIIB

Życzenia od Warmińsko - Mazurskiej OIIB 

 Życzenia od Zachodniopomorskiej OIIB

Goście z okręgowych izb podczas zwiedzania Giszowca 

Otwarcie festynu przez Franciszka Buszkę, przewodniczącego ŚlOIIB 

 Wystąpienie Marcina Krupy, prezydenta Katowic

 

 

 

 Przeciąganie liny 

Przeciąganie liny  

Przeciąganie liny 

 Zwycięzcy zawodów przeciągania liny

 Turniej tenisa stołowego

 Gra w bule

 Konkurs wiedzy o samorządzie zawodowym inżynierów

 Występ zespołu Karlik

Na strzelnicy 

Sztafeta piwna 

 Zwycięzcy sztafety piwnej

Zwycięzcy turnieju tenisa stołowego 

 Nagrodę odbiera „najdalszy” gość – Jan Bobkiewicz, zastępca przewodniczącego Zachodniopomorskiej OIIB

 Występ Marcina Wyrostka z zespołem

 Punkt nauki udzielania pierwszej pomocy

 Zwycięzcy zawodów strzeleckich

Zwycięzcy gry w bule

 Atrakcje dla dzieci

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)