All for Joomla All for Webmasters

Posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB 22.10.2020r.

 22 października 2020 odbyło się posiedzenie Prezydium Rady ŚlOIIB w trybie mieszanym, w formie wideokonferencji (uczestnictwo zdalne lub bezpośrednie w siedzibie Izby).

Obrady prowadził Roman Karwowski, przewodniczący Rady ŚlOIIB. Na wstępie zwrócił uwagę na zaostrzenie w Izbie wymogów sanitarnych, w związku ze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem; członkowie wszystkich organów statutowych otrzymali pocztą elektroniczną wiadomość dotyczącą obowiązujących w siedzibie ŚlOIIB zasad bezpieczeństwa.

 

Ewa Dworska, sekretarz Rady ŚlOIIB, poinformowała o wykonaniu ustaleń z poprzedniego posiedzenia prezydium oraz o uchwałach Składu Orzekającego Rady ŚlOIIB i wystąpieniach do ŚlOIIB o wsparcie finansowe bądź rzeczowe imprez okolicznościowych, a Edmund Janic, skarbnik ŚlOIIB, o stanie środków finansowych i wstępnych wynikach ekonomicznych ŚlOIIB.

Roman Karwowski omówił najważniejsze tematy poruszone podczas obrad Krajowej Rady PIIB w dniu 21 października 2020, m.in. dotyczące czasopisma Inżyniera Budownictwa i szkoleń online prowadzonych przez okręgowe izby na portalu PIIB oraz zakończonego egzaminem szkolenia 18 mediatorów pomocnych w pracy OROZ i OSD. Informację o przebiegu i wynikach XXXV sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane przekazał Franciszek Buszka, przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ŚlOIIB. Rezultaty konkursów „Inżynier Roku 2019” i „Fotografujemy budownictwo 2020” przedstawili kolejno Waldemar Szleper i Tomasz Radziewski, zastępcy przewodniczącego Rady ŚlOIIB; wyniki obu konkursów zostaną zamieszczone na stronie internetowej ŚlOIIB i w Informatorze ŚlOIIB.

W trakcie posiedzenia dyskutowano m.in. na temat organizacji tradycyjnych wydarzeń i szkoleń w ŚlOIIB w dobie pandemii oraz promocji zawodu inżyniera budownictwa.

 

Maria Świerczyńska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto zobaczyć

bip logo

 

faq


Początek strony