Wydarzenia w ŚlOIIB

Relacja z Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa podczas 62 Targów Budownictwa oraz 25 Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energi Instal System w Bielsku-Białej.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Za nami jesienna edycja 62 Targów Budownictwa oraz 25 Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii  Instal System, które w dniach 22-24 września odbywały się w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

 

Podczas targów prezentowane były najnowsze energooszczędne materiały i technologie budowlane. Na ekspozycjach producentów oraz dystrybutorów, odwiedzający mieli okazję obejrzeć pompy ciepła, fotowoltaikę, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, kotły grzewcze, metody inteligentnego zarządzania energią i wiele innych ciekawych rozwiązań technologicznych. W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 200 firm.

Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wraz z Tadeuszem Donocikiem Wiceprezesem Krajowej Izby Gospodarczej w towarzystwie przybyłych gości, w tym Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudy oraz Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza.

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa objęła to wydarzenie Patronatem branżowym, a w ramach Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa, na stoisku informacyjnym ŚlOIIB eksperci-inżynierowie różnych specjalności udzielali porad oraz konsultacji  indywidualnym inwestorom; właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań, a także przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych. Udzielono kilkadziesiąt bezpłatnych porad oraz konsultacji dotyczących problemów z budownictwem jednorodzinnym, przebudową i rozbudową istniejących budynków, a także tematów poświęconych budownictwu pasywnemu oraz spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, ogrzewnictwa, wentylacji i innych. Ta forma bezpośredniego spotkania z przedstawicielami samorządu zawodowego inżynierów budownictwa i możliwość natychmiastowego uzyskania wsparcia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa tradycyjnie przyznała nagrodę w konkursie targowym. Nagrodę otrzymała Firma BRUK-BET za produkt: kostka brukowa przepuszczalna Hydro Plus. Zgłaszającym produkt do konkursu była Firma  CYROŃ Sp. z o.o. z Czechowic. Nagrodę wręczył Zastępca Przewodniczącego Rady ŚlOIIB Józef Kluska.

W czasie trwania Targów członkowie ŚlOIIB, jak również wszyscy zwiedzający mogli uczestniczyć w szkoleniu seminaryjnym na temat „Termomodernizacja - wady i błędy oraz sposoby naprawy”. Szkolenie, które odbyło się 22 września zorganizował Oddział PZITB Oddział Bielsko-Biała, a prowadzącymi byli Marcin Feliks oraz Marcin Rorbach.

Międzynarodowe Targi Budownictwa od lat przyciągają liczne grono odwiedzających, są bowiem okazją do porównania produktów, cen, możliwością spotkań i konsultacji z ekspertami, poznania aktualnych trendów dotyczących energooszczędnego budownictwa i ogrzewania.

 

© 2021 Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Design & Development by Boar's